Bądź mądrą mamą. To twój obowiązek! 1


IMG_6716blog

Jeszcze wczoraj kładli mi na brzuchu gorące tyci ciałko, a ja nie mogłam uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Dziś to szczęście ma trzy lata i mówi, że kiedyś też będzie mamą. Tymczasem matkuje swoim pluszakom i gada z nimi, chociaż zaznacza, że one nie są prawdziwe i wszystko jest tylko na niby. Wieczorem wrzuci je wszystkie do pudła, zostawiając w łóżku tylko jednego, tak jak ustaliłyśmy…

Ty nie jesteś mamą na niby. Twoje życie tamtego dnia w szpitalu zmieniło się na zawsze. Stałaś się odpowiedzialna za to życie. To właśnie ta odpowiedzialność jest tak niezwykła. Z jednej strony to przecudowne uczucie, że właśnie w Twoich rękach leży trzy kilogramowe ciałko i zależne jest całkowicie od Ciebie. Z drugiej to właśnie ta odpowiedzialność wszystko komplikuje, bo postrzeganie rodzicielstwa jeszcze przed ciążą było o wiele łatwiejsze.
Jesteś mamą. A zatem musisz być odpowiedzialna. Musisz dokonywać mądrych wyborów. Każdego dnia podejmujesz milion decyzji, które wpływają na to tyci ciałko, które jeszcze niedawno kopało Cię w żebra od środka. To właśnie te małe, codzienne z pozoru drobne i nic nie znaczące decyzje są najtrudniejsze. Czasem przybierają rangę życia i śmierci wręcz i często, bardzo często jedna źle podjęta decyzja w ułamek sekundy rozpoczyna efekt domina bardzo niefortunnych zdarzeń. Jesteś mamą. Musisz być mądrą mamą. Ale kiedy pojawia się odpowiedzialność za cudze życie, choć nie cudze, bo przecież Twoje, nie jest łatwo być mądrą. Miłość, którą zalało się Twoje wnętrze po brzegi zawsze utrudnia podjęcie decyzji, poddając w wątpliwość każdy ruch. Pocieszę Cię, z czasem nie będzie łatwiej. Tych decyzji z każdym dniem przybywa, ale przyzwyczajone do szybkiego działania mądre decyzje podejmujemy instynktownie.
IMG_6725blog
Za chwilę przyjdzie zima. Tak zima, bo jeśli na dworze nocą pojawiają się pierwsze przymrozki, a temperatura spada w ciągu dnia do sześciu czy ośmiu stopni, to musisz wiedzieć, że czas na zimowe przygotowania. Musisz być mądrą mamą, pamiętasz? Musisz czasem być także wróżką i przepowiadać przyszłość. Albo oglądać prognozy pogody i odpowiednio wcześniej rozglądać się za zimową garderobą. Lidl pomaga mądrym mamom. Już jutro – 1 października we wszystkim sklepach lidl pojawi się oferta zimowa. Zimowe kurtki Lupilu na polarze oraz wodoodporne i wiatroszczelne buty dziecięce i młodzieżowe Lupilu. Wszystko w przystępnych cenach, modnych wzorach i kolorach. Ciepła, nieprzemakalna garderoba, a do tego wygodna i funkcjonalna to podstawa w dziecięcej zimowej szafie. Bo nawet w chłodniejsze dni zabawa na świeżym powietrzu dla maluchów jest przyjemna, o ile mądra mama odpowiednio je do tego przygotuje.
IMG_6739blog
IMG_6745blog
IMG_6758blog
IMG_6747blog
IMG_6755blog
IMG_6765blog
IMG_6772blog
IMG_6773blog
IMG_6768blog
IMG_6735blog
IMG_6731blog
Jestem mamą. Każdego dnia staram się być mądrą mamą, podejmując odpowiedzialne decyzje. Czasem małe, z pozoru nic nie znaczące, czasem duże, od których zależy wszystko. Cieszę się, że od czasu do czasu ktoś mi pomoże. Dzięki marce Lidl mogę być spokojna, bo zimne dni nam nie straszne. Cieszę się, bo w naszym miejscu zamieszkania mądrych mam jest sporo i strasznie szybko pędzą do Lidla, kiedy pojawia się nowa oferta, a my chwilowo uziemieni, zakatarzeni wygrzewamy się w domu…

Leave a Reply

Komentarz do “Bądź mądrą mamą. To twój obowiązek!

  • mamowato.pl

    Ja kocham Lupilu. Pół garderoby Frankowej jest z Lidla i wszystkim polecam – mimo intensywnego użytkowania przez moje dziecko – tajfun naprawdę nic się z tymi ciuchami nie dzieje.