Dzień Dziecka! Jaki wybrać prezent? 1


Wbrew pozorom najpiękniejszy, najcudowniejszy, najwspanialszy i w ogólne naj naj naj prezent, jaki można podarować swojemu dziecku z okazji Dnia Dziecka (i nie tylko!) nie wymaga posiadania wypchanego pieniędzmi portfela. Właściwie w ogóle nie wymaga portfela ani jego zawartości.
Żadna zabawka bowiem nie zastąpi dziecku wspólnie spędzonego dnia z rodzicami. W tym roku Dzień Dziecka wypada w niedzielę, warto więc odłożyć wszelkie wymówki na bok i podarować dziecku ten wyjątkowy prezent – swój czas!
Zabrać dziecko na spacer, jeśli rzadko mamy czas na wspólne spędzanie dnia na dworze. Zaplanować wycieczkę do lasu, do zoo, do parku. Albo po prostu być do dyspozycji malucha i dać mu zdecydować, jak on chciałby spędzić czas z rodzicami.
Nasza Dzidziulka nie przywiązuje uwagi do prezentów,  a może tylko nam się tak wydaje. Nowa zabawka cieszy ją, jednak tylko wtedy, gdy może bawić się nią z Mamą lub Tatą. Nie potrzebujemy okazji, by kupić Dzidziulce trzy nowe zabawki jednego dnia i nie chcemy, by urodziny/imieniny/dzień dziecka czy inne ‘okazje’ były dniem, w którym najważniejszą rolę pełnią prezenty.
W świecie, w którym żyją nasze dzieci i w tym wielkim wyścigu szczurów, w którym chcąc nie chcąc udział biorą i nasze dzieci, może okazać się, że ‘czas’ to jednak niewystarczający prezent. Dzieci w przedszkolu czy w szkole mogą bowiem tego nie zrozumieć. Zwłaszcza dzieci rodziców, którzy uspokajają swoje sumienie, kupując masę zabawek, zaś nie poświęcając czasu swoim dzieciom, tłumacząc się ciągłą pracą. A dzieci lubią się chwalić, wiadomo nie od dziś. Warto więc tłumaczyć i uczyć swoje dzieci tego, co w życiu ważne, by wiedziały że prezent np. w postaci zabawki to tylko ‘dodatek’, do tego co liczy się naprawdę.
A oto kilka naszych inspiracji prezentowych…

1. Rower biegowy Strider/ 2. Hulajnoga Mini Micro/ 3. Rower Puky/ 4. Bobby Car Mercedes Benc SLK

Jestem za tym, aby dziecko spędzało aktywnie czas na dworze. By uczyło się życia w ruchu, by komputer i inne elektroniczne umilacze czasu nie stanowiły jedynego źródła rozrywki. Zbliża się lato, Dzień Dziecka jest więc dobrą okazją, by kupić dziecku jeździk, hulajnogę, biegówkę czy rower, w zależności od wieku.
Ps. W sklepie todler do 31 maja możecie kupić hulajnogę marki Micro oraz rowerki Puky z rabatem 6% i darmową wysyłką.

5., 6., 7., 8., 9., 10. Klocki lego duplo. 
Może i nie należą do najtańszych, ale jeszcze nie spotkałam dziecka, które ich nie lubi. Choć często mają w swoich zestawach zaledwie kilka kloców, nie raz już nas zaskoczyły ile można z nich zbudować. Zwierzaki w zestawach lego duplo są najładniejszymi, jakie do tej pory spotkałam, więc chętnie dokupuję kolejne zestawy, powiększając Dzidziulkową kolekcję. Klocki lego duplo można kupić w promocji w całkiem przystępnej cenie.
Smyk.com do 28 maja oferuje klocki lego do 30% taniej.

Gry edukacyjne. Zdecydowanie super prezentem będą puzzle i gry, które zachwycają kolorami, a do tego uczą i rozwijają naszego malucha. Są świetną formą spędzania czasu z dzieckiem, kiedy pogoda na dworze nie sprzyja spacerom. Dzidziulka uwielbia tego typu zabawki i każdą kolejną bardzo szybko ‘rozpracowuje’. Numerki 11., 12., 13. to puzzle i gry CzuCzu
Ps. Na stronie CzuCzu do 18 maja promocja -15% na duże zestawy CzuCzu
14., 15., 16. to puzzle i gry Djeco, dostępne np. tu KLIK z rabatem -10%
17. Piłka Angry Birds (najtaniej znalazłam tu KLIK). Dzidziulka jak na maniaczkę piłek przystało, mimo, że ma ich około 15 sztuk, cieszy się z każdej kolejnej.
18. Silikonowe wiaderko Scrunch Bucket, które zwijamy i mieści się w torebce ułatwiło by życie Mamie. Do kupienia np. tu KLIK z rabatem -10%
19. Pistolet do puszczania baniek firmy Kinder Kraft. Wbrew pozorom znaleźć fajny jest bardzo trudno. Płyn wlewamy w ‘nóżki pieska’. 
20. Hazell Maskel ‘Zabawy edukacyjne w mieście’. Książka to dobry prezent na każdą okazję. Dla ciekawego świata malucha, plansze na których tyle się dzieje, zadania na refleks i spostrzegawczość, liczenie, przeciwieństwa to strzał w dyszkę. Najlepszą promocję znalazłam tu KLIK, prawie 50% taniej. I mają mnóstwo książek w rewelacyjnych cenach.
21. Kredki na palce Alex. Kupicie np. tu KLIK z rabatem -10%
Pamiętajcie, że prezent z okazji Dnia Dziecka nie musi być duży, by sprawić radość.

Leave a Reply

Komentarz do “Dzień Dziecka! Jaki wybrać prezent?