3 CECHY, KTÓRE ZGUBIĄ KAŻDĄ MATKĘ, NIE TYLKO BLOGERKĘ! 5
Jesteś Mamą. Każdego dnia dajesz z siebie wszystko, by to najmniejsze serduszko, które cudem przecisnęło się przez Twój kanał rodny, otrzymało odpowiednią porcję jedzenia, zabawy, czułości. Aby wyrosło na szczęśliwego dorosłego człowieka, który z dumą będzie głosił wszystkim wokół, jaką to ma najwspanialszą mamę na świecie. I choć będziesz ‘wypruwać sobie żyły’ poznaj trzy cechy, które prędzej czy później Cię zgubią!

1) Perfekcjonizm
To chyba najtrudniejsza z cech, którą trudno ‘tępić’. Matka przejawiająca cechy perfekcjonizmu jest ciągle zajęta. Bo dom musi lśnić, pranie musi być na bieżąco poprasowane, porządek w szafach, a w kuchni obiad z trzech dań, a właściwie z pięciu, bo każdy członek rodziny zjada coś innego. Dzieci najedzone, perfekcyjnie ubrane bawią się i poznają świat w ten najlepszy sposób jak na perfekcyjną mamę przystało. Do tego wszystko musi być dokładanie zaplanowane, wszystko musi być wykonane zgodnie z tym planem, po prostu wszystko musi być idealnie, ale… jedno małe ale. Życie nie jest idealne!
Robisz wszystko z największą starannością, bardzo dokładnie. Każdy ruch musi być przemyślany, ale przecież życie zaskakuje nas na każdym kroku. Nie da się go zaplanować. Dzieci również nie są perfekcyjne i czas się z tym pogodzić. Masa projektów, zwłaszcza tych dotyczących bloga nie doczekała się światła dziennego, bo zgubiła mnie perfekcyjność właśnie. Każdy pomysł musiał być perfekcyjnie przemyślany, od dopracowanego teksu, po obrobione zdjęcia, a ponieważ ciągle brakuje czasu, perfekcyjność nie pozwoliła go zrealizować, a przez to wiele dobrych pomysłów wciąż leżakuje w roboczych i wiele dobrych zdjęć, wciąż czeka w ciemnym kącie wirtualnego dysku.

2) Kreatywność
Kolejna zmora Mam. Kolejna cecha, która zgubiła nie jedną matkę. Matka kreatywna to matka z głową pełną pomysłów, która wciąż wymyśla nowe idee na lepsze życie. To matka, która szaleje w kuchni, wciąż wymyślając nowe produkty, potrawy by zadowolić rodzinę. To matka, która ciągle wymyśla nowe zabawy dla swoich dzieci. Najlepiej jeśli te zajęcia są również kreatywne. Pękająca głowa pomysłów może jednak rozboleć. Czasem trzeba sobie po prostu odpuścić. Od czasu do czasu warto sięgnąć po gotowy pomysł na obiad, pozwolić dzieciom, by same zdecydowały w co się bawić, a po prostu odpocząć. Matka kreatywna jeśli okaże się w dodatku matką perfekcyjną to klapa murowana. Bo kreatywna głowa nie potrafi powiedzieć sobie dość, a perfekcjonizm nie pozwoli na byle jakie wykonanie, pochłaniając masę czasu i energii.

3) Odwaga 
Matka odważna z podniesioną głową, wypchniętą klatą brnie do przodu. Nawet jeśli wszystko po drodze się sypie, nawet jeśli jest świadoma realnych zagrożeń, które spotka na swej drodze, musi spróbować stawić im czoła, bo jej odwaga nie pozwala inaczej. Jeśli okaże się w dodatku matką kreatywną i perfekcyjną to mamy gotową bombę, która tylko czekać aż wybuchnie. Katastrofa będzie miała zasięg globalny, na pewno…

Matka posiadająca te trzy cechy to najczęściej matka wariatka, która ciągle wpada na szalone pomysły i nie boi się ich realizować, perfekcyjnie układając plan działania. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się być matką idealną, w rzeczywistości wcale tak nie jest. A jeśli Ci taka w dodatku bloga założy to dopiero wulkan. Oczywiście wulkan energii, który jednak od czasu do czasu potrafi niezapowiedzianie wybuchnąć, a skutki są katastrofalne, zawsze!

Dzidziulka: tunika – primark/ getry – h&m/ buty – MIVO
A Wy Mamusie co byście dołożyły do tej listy? Dajcie znać w komentarzach, jakie cechy powinny się tu jeszcze znaleźć… 

Leave a Reply

5 komentarzy do “3 CECHY, KTÓRE ZGUBIĄ KAŻDĄ MATKĘ, NIE TYLKO BLOGERKĘ!