Jak zrobić pompony kwiaty z bibuły? Krok po kroku DIY 20


IMG_4138blogZ

Zbliżają się urodziny, a Ty wciąż nie masz w głowie pomysłu na dekoracje? A może szukasz pomysłu na prostą i efektywną dekorację do dziecięcego (choć nie tylko) pokoju? A może szukasz inspiracji na wyjątkową sesję dziecięcą? Jakkolwiek brzmi Twoja odpowiedź – świetnie się składa, bo trafiłeś w dobre miejsce. 

Pompony, kwiaty, z bibuły są rewelacyjną, a na dodatek tanią alternatywą na stworzenie wyjątkowej dekoracji, która ożywi wnętrze, a każde przyjęcie nabierze charakteru. Moje pompony jednak powstały z myślą o sesji dziecięcej. Pompony są super dodatkiem, ładnie wyglądają na zdjęciach, a do tego ich wykonanie zajmuje naprawdę niewiele czasu. Z uwagi na fakt, że będą leżały na podłodze, bardziej przypominają kwiaty, niż typowe pompony, jednak zasada ich wykonywania jest taka sama.

Co Ci będzie potrzebne? 

IMG_4127blogz

Użyłam bibuły karbowanej, bo jest tańsza i łatwiej dostępna w sklepach, ale również jest sztywniejsza, dzięki czemu lepiej przetrwa sesję i spotkanie z tyci łapkami.

IMG_4155blogZ

Rolkę bibuły przecięłam na pół, a następnie przygotowałam sześć kawałków o długości ok 40 cm. W ten sposób z jednej bibuły zrobiłam dwa pompony kwiaty. No dobra, to masz już sześć prostokątów o wymiarach 24 x 40 cm. Tyle w zupełności wystarczy, by otrzymać kwiat, taki jak na zdjęciach. Jeśli chcesz zrobić okrągły pompon, potrzeba co najmniej dziesięć prostokątów 24 x 40 cm.

IMG_4168blog

Składam harmonikę wzdłuż dłuższego boku prostokąta i…

IMG_4173blog

Na środku zawiązuję wstążką, sznurkiem, nitką, co tam akurat jest pod ręką.

IMG_4181blog

Brzegi wycinam, albo tak jak na zdjęciu powyżej, jeśli chcesz by pompon, kwiat miał spiczaste końce, albo zaokrąglam.

IMG_4183blog

IMG_4190blog

Oddzielamy delikatnie każdą warstwę bibuły formując tym samym pompon, czy kwiat, tak jak w tym przypadku.

IMG_4193blog

IMG_4196blog

I… gotowe!

No i jak? Proste prawda? Kiedy już spróbujesz je zrobić, pochwal się, co Ci wyszło! Gdzie byś wykorzystał te dekoracje? W codziennym życiu czy tylko na przyjęcia? À propos tych ostatnich, jeśli potrzebujesz wskazówek, dotyczących organizacji urodzin, by wyjść z tego cało, koniecznie zajrzyj do TEGO wpisu. 


Leave a Reply

20 komentarzy do “Jak zrobić pompony kwiaty z bibuły? Krok po kroku DIY